Turystyka

Dokąd wybrać się na wakacje z potomkiem?

Sporo ludzi, co roku spędza urlopy nad krajowym morzem. Mamy do wyboru tu wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Sporo osób odwiedza Gdańsk ponieważ prócz plaży może także zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Niemniej jednak, jeśli ktoś szuka odpoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym często odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie też wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to też perfekcyjne miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się też port jachtowy, a też dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo turystyczna miejscowość, w której odnajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, wiele ośrodków Spa, a też wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Należałoby, więc wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednakże, żeby dowiedzieć się więcej na temat gdzie zrealizować bon turystyczny 2022. Urzekają swoim pięknem wiele osób, wskutek tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy turystów. Astronomiczna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż należałoby tutaj wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu atrakcyjnych miejsc do żeglugi. Można wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem bądź promem. W miejscowości znajduje się także dużo stadnin konnych, tras rowerowych oraz spacerowych.

Jak najbardziej na Mazurach wynajdziemy również liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa także rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, później biegnie przez wiele jezior oraz uchodzi do jeziora Bełdany. Niezwykle atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odnajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach i Nowym Moście. Tutejsze lasy są też perfekcyjnym miejscem do grzybobrania. Obszerną atrakcją Mazur jest także szlak rzeki Dajny.