Turystyka

Fakty: turystyka, rekreacja i humor

Regularnie do każdego z nas trafia niezliczona ilość informacji. Jedne uznajemy za powiadomienia zupełnie zbędne, inne za warte zapamiętania. Pogłębiają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też ciekawostki o charakterze zabawowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przedstawione ciekawostki mogą zatrzymać się w naszej świadomości nawet na zawsze. Czemu tak się dzieje?

Podróże. Ciekawostki o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to eksplozja możliwości podróżowania. Aktualnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i następnego dnia na innym kontynencie robimy selfie. Poznajemy wspaniałe miejsca i nową kulturę. Branża turystyczna oferuje nam szeroką ofertę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można odnieść korzyść. Świat dla każdego stoi otworem i na podróże często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa podróż nie jest już elitarnym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom możemy szybko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat dalekiej krainy lub terytorium, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat metropolii na naszym kontynencie (np. Barcelona, Liverpool, Rzym, w którym planujemy citybreak, jego atrakcji i miejsc godnych odwiedzenia. Osoby planujące urlop albo krótki podróż w Polskę, też szukają szybkich informacji. Interesują je treściwe informacje na temat regionu jak również miast. Obojętne czy to metropolia – Warszawa, Szczecin, Olsztyn czy mniejsze, np. Puck, Kazimierz Dolny albo Zakopane. Szybkie informacje o atrakcjach destynacji które chcemy poznać, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są też rzetelne, napisane w komunikatywny i skondensowany sposób.

Jakich ciekawostek poszukujemy, jeśli chodzi o turystykę? Na przykład informacje o groundhoppingu, hotelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, promach albo walizkach.

Kawały i anegdoty na poprawę humoru

Nawet permanentny smutas, uwielbia rozrywkę. Opowiadanie kawałów, oglądanie komedii, wygłupów kabaretów, przeglądanie zabawnych obrazków – to znakomita frajda. Obojętne ile odbiorca ma lat, co lubi i gdzie przebywa. Kiedyś dowcipy, żarty i satyryczne rysunki trafiały do czasopism z dowcipami (np. słynny teraz miesięcznik Dobry Humor) oraz do działów z humorem w gazetach. Obecnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

W przeszłości uwielbialiśmy rozpowszechniać dowcipy o milicjantach oraz żarty o politykach. Były kawały o pacjentce przychodzącej do medyka i dowcipne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. W przeszłości znane były kawały o blondynkach, żarty z Chuckiem Norrisem. Rechotaliśmy z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Najkrótsze dowcipy czyli żartobliwe zagadki trafiły również do programów rozrywkowych. Nieustannie powielane dowcipy czyli popularne i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w serwisie DobryHumor.pl czy Sadurski.com, najdowcipniejsze opowiastki oraz ciekawostki o znanych VIP-ach – w Anegdoty.pl. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Artystę malującego karykatury na żywo, można obecnie zatrudnić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo oglądanie dowcipnych podobizn, komicznych portretów również wpływa na dobry humor.

Niezwykłe fakty sportowe, na temat zwierząt

Czy uwielbiasz śledzić ciekawostki sportowe? Śledzimy codzienne wydarzenia o wynikach i osiągnięciach znanych ludzi sportu i cenionych zespołów futbolowych. Ale istnieją też ciekawe fakty – ponadczasowe, często zaskakujące fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, narodowych drużynach futbolu albo siatkówki. Interesujące ciekawostki sportowe lubi Każdy. Obojętnie, czy chodzi o koszykówkę, Formułę I, sporty zimowe czy kolarstwo.

Uwielbiamy też czytać ciekawe fakty o zwierzętach, choć to głównie domena ludzi młodych. Fascynują nas ciekawostki o zwierzętach, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. psy. Szukamy też nieznanych informacji o egzotycznych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Gdzie mieszkają krokodyle, jak żyje dziobak, jakie zwyczaje mają leniwce, piranie albo albatrosy.

Kobiety wolą wyszukiwać interesujące fakty o potrawach i pieczeniu. Interesują się skąd wzięły się faworki, wafle, przyprawy. Szukają ciekawostek o modzie. Jaka jest historia torebek damskich, biustonoszy lub pończoch albo Bollywood.

Panowie uwielbiają ciekawostki o samochodach, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu albo z Frankensteinem. Poszukują niezwykłych faktów o rowerach, amfibiach, historii papierosów, o kosmosie.

Wszystkich chyba fascynują niezwykłe ciekawostki o duchach, świętym Mikołaju, wynalazkach. O podatkach, Oscarach albo złocie. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie je poszukiwać.