Inne

Fotografia ślubna – czy należałoby zatrudnić fotografa?

Jeżeli decydujemy się na zatrudnienie fotografika, który będzie nam robił zdjęcia podczas stworzonego przez nas ślubu musimy wnikliwie ustalić detale takiej współpracy. To narzeczeni decydują, kogo zaangażować, jakie to mają być fotografie, gdzie robione, ile ich ma być. Rzecz jasna fotograf ma prawo sugerować lub podpowiadać różnorodne rozwiązania – Fotografia ślubna Sandomierz. Jednakże to młodzi mają rozstrzygające zdanie, mają wpływ na to, jakie będą to zdjęcia. Niemalże wszyscy nowożeńcy decydują się na fotografie plenerowe. Takie fotografie wykonywane są w określonych miejscach.

Bardzo w wielu przypadkach jest to na przykład park czy ważne dla nich miejsce. Jeżeli młodzi decydują się na plenerowe zdjęcia ślubne w miejscowości oddalonej nawet o kilkadziesiąt kilometrów wtedy muszą zastanowić się, jak rozwiązać to logistycznie. Takie zdjęcia bardzo w wielu przypadkach wykonywane są następnego dnia po ceremonii zaślubin. W owym czasie jest czas na to, żeby zrobić wiele różnych fotografii, w różnych miejscowościach, przeróżnych miejscach. Młodzi nie muszą zostawiać gości czy bliskich, jacy przybyli na wesele. Niektórzy z nas sugerują, że najpiękniejsze są zdjęcia pozowane. Nie są to zdjęcia ślubne robione z zaskoczenia.

Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, iż za chwilę fotograf pstryknie nam zdjęcie. Mamy wobec tego chwilę na to, by przygotować się, polepszyć strój czy fryzurę, aby uśmiechnąć się. Są to zdjęcia dopracowane. Nie wszyscy kochają, gdy robi im się zdjęcia z zaskoczenia. Takie fotografie nie zawsze są udane. Jeśli decydujemy się na zrobienie zdjęć ślubnych wówczas dużo z nich to oczywiście zdjęcia pozowane.

W ustawieniu, słusznym patrzeniu się wspomaga nam twórca fotografii. To on najporządniej wie, co zrobić, by takie zdjęcie było udane. A o tym, czy fotografia jest udana decydują nawet najmniejsze elementy – chociażby punkt, w jaki się patrzymy, to jak się uśmiechamy, jak trzymamy się za rękę. Do zdjęć pozowanych młodzi niejednokrotnie ustawiają się nawet parę minut. Musi być właściwe światło, dobre ustawienia aparatu i ostatecznie należyte ustawienie ludzi – zarówno tych, którzy są fotografowani, którzy są głównym obiektem, jak ludzi będących w tle.